2. Förfarande
Förfarande
Titel: För upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för Malmö C, fler plattformsspår
Beskrivning: Ta fram förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för Malmö C, fler plattformsspår. Uppdraget ingår i Malmö åtgärder inom program Hässleholm-Lund.
Intern identifierare: KOM-418234
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311230 Järnvägsingenjörstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: För upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för Malmö C, fler plattformsspår