410469-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rekryteringstjänster – Executive Search
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelExecutive Search
BeskrivningLantmäteriet har för avsikt att teckna 4-årigt ramavtal med en (1) Anbudsgivare för leverans av kompletta rekryteringsuppdrag inklusive Executive search. Executive search avser stöd att identifiera kandidater med efterfrågad kravprofil vid rekrytering av chefer samt övriga nyckel- och specialistroller på högre nivå i organisationen.
Intern identifierare2026/017817
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKrav på upphandlingsföremålet
Intern identifierare1901205-1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAdministrativa föreskrifter och Kvalificering
Intern identifierare1901207-4