410543-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Undervisning och utbildning – Elevhanteringssystem Kulturskolan och Musikchecken
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelElevhanteringssystem Kulturskolan och Musikchecken
BeskrivningUppdraget avser tillhandahållande av ett elevhanteringssystem för Musikcheck och Kulturskolan. Musikchecken och Kulturskolan Lund är i behov av ett administrativt systemstöd som lever upp till dagens krav på effektivitet, digitalt arbetssätt, responsivitet och flexibilitet. För att kunna utveckla kärnverksamheten och användarvänlighet i kontakten mellan Musikcheck och Kulturskolan efterfrågar Kommunen ett välfungerande, molnbaserat, digitalt verktyg.
Intern identifierareKU2026/0172
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000