2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bibliotekssystem
Beskrivning: Upphandlingen avser ett modernt, informationssäkert och användarvänligt bibliotekssystem anpassat för både folk- och skolbibliotek (med tillhörande webblösning för folkbiblioteken) som effektiviserar och underlättar den dagliga verksamheten både för personal och låntagare i Tyresö kommun.
Intern identifierare: 2022/KSUH 0027
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48160000 Programvara för bibliotek, 48161000 Administrativt bibliotekssystem, 72212160 Programvaruutvecklingstjänster för bibliotek, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000