2. Förfarande
Förfarande
Titel: Humlegården träffpunkt och verksamhetsanpassning
Beskrivning: Upphandlingen avser totalentreprenad i samverkan för ombyggnation och teknisk upprustning av Humlegården till en multifunktionell träffpunkt med flera kommunala verksamheter. Projektet omfattar anpassning av lokaler samt uppgradering av tekniska system inklusive IT, elarbeten, tele, VVS och bygg. Målet är att skapa ändamålsenliga, tillgängliga och hållbara lokaler som bidrar till en levande mötesplats för invånarna.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45262690 Renovering av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127982:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete