410651-2020 - ÄndringSverige-Ängelholm: Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Uppförande av särskilt boende genom hyresvärdsupphandling
Referensnummer: 2019/328
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppförande av särskilt boende genom hyresvärdsupphandling.
Denna förfrågan avser uppförande av ett särskilt boende på en fastighet på
Fridhemsområdet i Ängelholms kommun och efter färdigställande, uthyrning till
Ängelholms kommun under en period om tjugo år efter inflyttningsdag.