41069-2023 - ÄndringSverige-Sundsvall: Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.4.
Kort beskrivning
MSVA inbjuder på uppdrag av Timrå Vatten AB (TVAB) att inkomma med ansökan om att lämna anbud på bolagets behov av en generalentreprenör för att säkerställa vatten och avloppstjänster till nya exploateringsområden i Timrå kommun, en totalentreprenad med samarbetsavtal genom samverkan.