410698-2018 - ÄndringSverige-Skellefteå: Gaturenhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sopning av parkeringshus
Referensnummer: UH-2018-222
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90611000 Gaturenhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska utföra sopning och rengöring av golv till kunden Skellefteå kommun om erforderliga beslut tas och antaget anbud ryms inom anslagen budget.
Parkeringshus/garage avses Brinken, Pantern, Arkaden, Viktoria, Campus garage och Ekorren parkeringshus.