410705-2018 - ÄndringSverige-Härnösand: Avfallstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Farligt avfall och icke farligt avfall 2018
Referensnummer: 17RS587
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland avser att upphandla avfallshantering för farligt avfall och icke farligt avfall.