410722-2016 - ResultatSverige-Johanneshov: Park- och lekplatsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Park- och lekplatsutrustning 16-114.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser ramavtal gällande park- och lekplatsutrustning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
43325000 Park- och lekplatsutrustning, 37535200 Lekplatsutrustning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.