Mellan 2023 och 2028 kommer Länsstyrelsen Västra Götaland att medverka i EU-projektet Life2Taiga. Utrustningen som köps in kommer att användas till kontrollerade naturvårdsbränningar inom Länsstyrelsens förvaltning av skyddade områden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35111000 Brandbekämpningsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen