Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laserskrivare för kassetter Patologi
Referensnummer: 22RS8037
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Skrivare för kassetter till verksamheten för patologi- och cytologi vid Sundsvalls Sjukhus. Skrivaren ska vara en laserskrivare.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30232130 Färgskrivare, 30232150 Bläckstråleskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Köp av skrivare för kassetter för att utöka kapaciteten med ytterligare 1800 klossar. Skrivare ska installeras hos verksamheten för patologi- och cytologi vid Sundsvalls Sjukhus. Skrivaren ska vara en liten skrivare för att passa på angiven liten yta. Skrivaren ska vara en laserskrivare.