410830-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Veterinärstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Veterinärvård till Polisrytteriet Region Syd
Referensnummer: A025.527/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85200000 Veterinärstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar veterinärvård, tandläkartjänster samt fysioterapi/sjukgymnastik till Polisrytteriets tjänstehästar i Region Syd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85200000 Veterinärstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen