410925-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Skellefteå: Informationssystem
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för anläggningsinformation
Referensnummer: UH/18/551
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48810000 Informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Informationshanteringssystem
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48320000 Programvara för ritning och bildbehandling, 48321000 Programvara för datorstödd konstruktion (CAD), 48322000 Programvara för grafik, 48324000 Programvara för diagram, 48610000 Databassystem, 48611000 Programvara för databas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen