See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Injustering av rörsystem
Beskrivning: Ramavtalet omfattar injustering av rörsystem av varierande karaktär i fastigheter inom Huddinge kommun. Även mindre VS-åtgärder och styråtgärder kopplade direkt till injusteringsarbetet kan komma att avropas. Ramavtal planeras att tecknas med två leverantörer enligt rangordningsprincipen med möjlighet till förnyad konkurrensutsättning vid avrop överstigande 200 000 kr.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111484:Lot:1