410953-2016 - ResultatSverige-Kista: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk arenautvecklare Vård kopplat till medicinsk teknik.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 11: Organisationskonsulttjänster [6] och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Uppdraget består i att utveckla arenor för möten mellan medicintekniska start-ups i första hand och behovsägare inom vården. Utveckla samarbeten med innovations- och utvecklingsenheter inom vård samt relaterade projekt.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.