See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Frukt, grönsaker och potatis, Ramavtal
Beskrivning: Upphandlingen avser frukt, grönsaker och potatis för successiva beställningar och leveranser under avtalsperioden. Upphandling omfattar flera upphandlade myndigheter: Norrtälje kommun, organisationsnummer: 212000-0217.Tiohundra AB, organisationsnummer: 556595-7395Vallentuna Kommun, organisationsnummer: 212000-0027Österåkers Kommun, organisationsnummer: 212000-2890 Anbudsområden i denna upphandling är: Vallentuna kommun och Österåker kommunNorrtälje kommun och Tiohundra ABBeställaren avser att teckna ramavtal med en (1) leverantörer inom respektive anbudsområde. Beställaren kan komma att teckna ramavtal med samma leverantör inom båda av anbudsområden. Anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på ett eller båda anbudsområdena.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Vallentuna kommun och Österåker kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108993:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15310000 Potatis och potatisprodukter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Norrtälje kommun och Tiohundra AB
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108993:Lot:2