410962-2016 - ResultatSverige-Karlskoga: Larmövervakningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bevakningstjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 23: Spanings- och säkerhetstjänster, med undantag av säkerhetstransporter
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Karlskoga.
Nuts-kod SE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Ramavtal på bevakningstjänster för Karlskoga kommun och kommunens dotterbolag.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79715000 Patrullering, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.