410963-2018 - ResultatSverige-Kristianstad: Transporter (utom avfallstransport)
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänst
Referensnummer: 1703124
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.1.4.
Kort beskrivning
Flytt, packning, montering, avveckling till återvinningstation samt hyra och köp av flyttkartonger.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 63710000 Kringtjänster för landtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Flyttjänster samt hyra och köp av flyttkartonger.