2. Förfarande
Förfarande
Titel: Driftentreprenad för tvätt av filter sand.
Beskrivning: Denna upphandling avser driftentreprenad för tvätt av filter sand. Driftentreprenaden omfattar skrapning (skumning) och djupgrävning av infiltrations bassänger, transport av sand till lagring och till sand tvätt(mobil tvättanläggning som ska stå på plats ute hos kund) tvätt av sand, transport av tvättad sand till lagring och tillbaka till infiltrations bassänger, tillsyn av oljeavskiljare och rännor, rening och avledning av tvättvatten och omhändertagande och avyttring av restmaterial.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Drift av sandtvätt Telge Nät