See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal av drift- och underhåll av offentlig belysning
Beskrivning: Umeå kommun upphandlar ramavtal avseende drift- och underhåll av offentlig belysning i enlighet med förfrågningsunderlag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119165:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50232100 Underhåll av gatubelysning, 45000000 Anläggningsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45316000 Installation av belysnings- och signalsystem