411029-2026 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Specifik upphandling teknisk förvaltare, vårdnära applikation
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpecifik upphandling teknisk förvaltare, vårdnära applikation
BeskrivningBeställaren har behov av en senior Teknisk Applikationsförvaltare (TAF) för teknisk applikationsförvaltning, samordning och livscykelhantering av en komplex systemportfölj inom vård och e-hälsa.
Intern identifierareFSN 2025-0542
Typ av förfarandeAnnat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste känneteckenDIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000