Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Kompressorstation för flakfyllning samt publik dispenser för Gästrike Ekogas AB.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Gävle.
Nuts-kodSE313 Gävleborgs län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Kompressorstation för flakfyllning samt publik dispenser till Gästrike Ekogas AB:s planerade biogasanläggning i Forsbacka.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
42123100 Gaskompressorer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.