411134-2020 - ResultatSverige-Lund: Elektrisk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Leverans och installation av fastighetsmaskiner (tvättmaskiner och torktumlare) samt service och reparation av befintlig utrustning
Referensnummer: V 2020/877
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31600000 Elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans och installation av Fastighetsmaskiner (tvättmaskiner och torktumlare) inkl. tillbehör samt service och reparation av befintlig utrustning vid Lokalservice, Lunds universitet.
Avtalstiden är 2 år med möjlighet till förlängning med ytterligare 2 år, en total avtalstid om 4 år.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39710000 Elektriska hushållsapparater, 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 51000000 Installation (utom programvara), 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen