411142-2021 - ResultatSverige-Örebro: Byggnation av lägenheter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Måsen-nybyggnad av 132 lägenheter med parkeringsgarage
Referensnummer: 21/48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211341 Byggnation av lägenheter
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av 132 lägenheter med parkeringsgarage
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45211300 Byggnation av bostäder, 45223300 Byggnation av parkeringsplats, 45223310 Byggnation av underjordiskt garage
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen