Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distansutbildningar på grundskolenivå samt gymnasiala teoretiska ämnen.
Referensnummer: KS2019/504
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av distanskurser i teoretiska ämnen på grundskolenivå samt teoretiska ämnen på gymnasial nivå.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen