2. Förfarande
Förfarande
Titel: Riskkapitalförvaltning Stockholmsfonden
Beskrivning: Tillväxtverket söker en leverantör för att förvalta kapital med syfte att genomföra och förvalta riskkapitalinvesteringar i forskningsintensiva företag i tidiga utvecklingsfaser.
Intern identifierare: Ä 2024-1308
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79910000 Kapitalförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000