411174-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Öckerö: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snö- och halkbekämpning inom Öckerö kommun, Ramavtal
Referensnummer: 0182/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Planerad avtalsstart 1.10.2019.
Planerat avtalsslut 30.9.2023.
Ramavtalets planerade avtalsperiod är 48 månader. Öckerö kommun har möjlighet att säga upp ramavtalet med en uppsägningstid av 6 månader. Avtalet löper dock minst i 24 månader.
Anbudsgivaren kan välja att lämna anbud på en huvuddel eller alla tre huvuddelarna.
1.Bohus-Björkö
2.Hyppeln
3.Vinterväghållning sammansatta öarna Hönö, Öckerö, Hälsö och Fotö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen