Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flytt och arkivering av kommunarkivets arkivbestånd
Referensnummer: KS2019/268
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79560000 Arkivering
II.1.4.
Kort beskrivning
I uppdraget innefattas: fysisk förvaring, nedpackning, transport, mottagning av arkivhandlingar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79560000 Arkivering, 79995100 Arkiveringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen