411300-2016 - ResultatSverige-Håverud: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Valbohem – Hantverkstjänster – Lokalvård.
Referensnummer: UH-2016-70
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Valbohem upphandlar hantverkstjänster – lokalvård.
Ramavtal kommer att upprättas med rangordning upp till 100 000 SEK.
På uppdrag över 100 000 SEK upp till 300 000 SEK görs en andra konkurrensutsättning där entreprenör med lägst fast pris vinner uppdraget.
Entreprenören som erhållit rangordning 1 kommer att kontaktas i första hand och om denne ej har möjlighet tillfrågas nummer 2 o.s.v. Vid avrop över 300 000 SEK görs en ny upphandling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen