411300-2023 - ResultatSverige-Helsingborg: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Busstransporter
Referensnummer: 23/0150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal gällande busstransporter, dels transporter av skolelever till och från NSR:s återvinningsanläggning i Helsingborg, dels transporter av grupper som är på studiebesök på NSR:s återvinningsanläggning i Helsingborg.
Upphandlingsföremål
Upphandlingen omfattar ett ramavtal gällande busstransporter, dels transporter av skolelever till och från NSR:s återvinningsanläggning i Helsingborg, dels transporter av grupper som är på studiebesök på NSR:s återvinningsanläggning i Helsingborg.Uppskattad volym är ca 2 000 000 SEK per år. Den angivna volymen innebär en uppskattad volym och är endast ett riktvärde. Det verkliga utfallet kan bli såväl högre som lägre och några garanterade volymer lämnas inte.
Beställaren har för avsikt att teckna ramavtal med en anbudsgivare som åtar sig uppdraget att leverera hela den verkliga volymen till Beställaren.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60112000 Kollektivtrafik på väg, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen