2. Förfarande
Förfarande
Titel: Totalentreprenad i samverkan för ombyggnation av skolan till förvaltningskontor Sveaplan
Beskrivning: Totalentreprenad i samverkan för ombyggnation av Sveaplans gymnasium till Norra Innerstadens förvaltningskontor.
Intern identifierare: FSK 2025/407
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211350 Byggnation av byggnader med flera funktioner
Ytterligare klassificering (cpv): 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad, 45214210 Byggnation av låg- och mellanstadieskola, 45215222 Byggnation av kommunalhus, 45262700 Ombyggnadsarbete