411366-2019 - ResultatSverige-Arjeplog: Finans- och försäkringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringar
Referensnummer: UH-2019-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Arjeplogs kommun, Arjeplogs Räddningstjänst och Stiftelsen Silvermuséet har för avsikt att upphandla försäkringar.
Försäkringarna omfattar egendom, ansvar samt till dessa kopplade tilläggsförsäkringar, olycksfallsförsäkring, Fordonsförsäkring, husbocksförsäkring/saneringsavtal, tjänstereseförsäkring, utställnings- och transportförsäkring, stiftelsen Silvermuséet (rörelse, utställningsförsäkring) och skogsförsäkring fördelat enligt nedan.
Arjeplogs kommun
Egendom, samt till dessa kopplade tilläggsförsäkringar, olycksfallsförsäkring, Fordonsförsäkring, husbocksförsäkring/saneringsavtal, tjänstereseförsäkring, utställnings- och transportförsäkring
Arjeplogs Räddningstjänst
Fordonsförsäkring, tjänstereseförsäkring
Stiftelsen Silvermuséet
Tjänstereseförsäkring, utställnings- och transportförsäkring
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Försäkringar - sanering kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Försäkringarna omfattar sanering
Försäkringar - utställning kommun
Del nr: 2
Försäkringarna omfattar utställning
Försäkringar - egendom och ansvar kommun
Del nr: 3
Försäkringarna omfattar egendom och ansvar
Försäkringar - tjänsteresa kommun
Del nr: 4
Försäkringarna omfattar tjänsteresa
Försäkring - olycksfall kommun
Del nr: 5
Försäkringarna omfattar olycksfall
Fförsäkring - fordon kommun
Del nr: 6
Försäkringarna omfattar fordon
Försäkring - sanering stiftelsen
Del nr: 7
Försäkringarna omfattar sanering Stiftelsen
Försäkring - tjänsteresa stiftelsen
Del nr: 8
Försäkringarna omfattar tjänsteresa Stiftelsen