Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategiska kommunikationstjänster
Referensnummer: A480.066/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser strategiska kommunikationstjänster för två avtalsområde ”Strategisk kommunikationsbyrå med inriktning mot marknadskommunikation” och ”Strategisk kommunikationsbyrå med inriktning mot intern och extern kommunikation”.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen