411372-2019 - ResultatSverige-Borås: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktionstjänster inom kommunikation - Konceptproduktion
Referensnummer: 19/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Objekt och omfattning
RISE söker en samarbetspartner för framtagning av koncept och kampanj upplägg för internt och externa målgrupper samt varumärkesutveckling och varumärkesstöd.
Det innebär att leverantören ska bistå RISE med:
Stöd inom framtagning och genomförande av strategiska koncept för interna och externa kommunikationsinsatser. I det kan även workshops och framtagande av underlag ingå.
Varumärkesutveckling och stöd inom varumärkesfrågor, samt stöd till övriga kommunikationskonsulter i varumärkes- och profilfrågor.
Uppdragen kommer variera i omfattning.
Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser.
Observera att det kan finnas redan gällande avtal för verksamhet som berör ramavtalets område. Dessa avtal upphör inte att gälla i anledning av detta ramavtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416200 Konsulttjänster för public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen