411447-2023 - ResultatSverige-Helsingborg: Glassättning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Glasarbeten
Referensnummer: 71/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45441000 Glassättning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal med successiva avrop efter behov av
reparationer, åtgärder av akuta glasskador även utanför ordinarie arbetstid
leverans och montering av monterglas
leverans av måttbeställda speglar samt plexiglasspeglar till ”spegelväggar” i pedagogiska miljöer och klassrum samt montering och reparation om-montering av spegelväggar.
renoveringsarbete och material för uppdraget inom beställarens fastighetsbestånd samt hyrda objekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15555000 Glass och liknande produkter, 45441000 Glassättning, 45442000 Påstrykning av skyddsöverdrag
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen