411460-2022 - ResultatSverige-Heby: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny Skola och förskola i Vittinge, Hebyfastigheter AB
Referensnummer: UH-2022-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Läget för den aktuella fastigheten ÖSBY 5:99 är längst norrut på Midgårdsvägen 20A och 20B i Vittinge, Heby kommun.
Nyproduktion av skola och förskola med tillhörande mottagningskök.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enligt FU.