411470-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Ledningssystem Borlänge kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLedningssystem Borlänge kommun
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett ledningssystem till Borlänge kommun, som effektiviserar kommunernas processer. Syftet är att införa ett modernt ledningssystem som framförallt stödjer kommunens chefer i dess dagliga arbete.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115681:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning