411483-2025 - Resultat
Sverige – Installation (utom programvara) – Projekt > 300 000 kr inom lås, passage, inbrottslarm, dörrautomatik, CCTV
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjekt > 300 000 kr inom lås, passage, inbrottslarm, dörrautomatik, CCTV
BeskrivningRamavtalet omfattar projekt som beställaren bedömer överstiga 300 000 kr exkl moms gällande installationer av mekaniska och elektroniska komponenter samt åtgärder i dörrmiljö avseende i huvudssak: • Lås • Passage • Dörrautomatik Även Inbrottslarm och CCTV kan förekomma till exempel som del i större projekt. Avrop sker genom förnyad konkurrensutsättning
Intern identifierare2025-00027
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara)
Ytterligare klassificering (cpv): 31625300 Inbrottslarmssystem, 35121700 Larmsystem, 35125000 Övervakningssystem, 42961100 Passerkontrollsystem, 44521100 Lås, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312200 Installation av inbrottssystem, 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000