411522-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Njurdialysvätska – Dialyskoncentrat, underhåll och support datainsamlingssystem och centralkoncentratanläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDialyskoncentrat, underhåll och support datainsamlingssystem och centralkoncentratanläggningar
BeskrivningUpphandlingen omfattar dialyskoncentrat, licenser, support och underhåll av datainsamlingssystemet Diamant samt support och underhåll av central vattenringsutrustning Cecon 3000.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33181510 Njurdialysvätska
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDialyskoncentrat
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110634:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33181520 Förbrukningsartiklar för njurdialys, 33181100 Apparatur för hemodialys, 42912330 Vattenreningsutrustning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelUnderhåll/support/reservdelar datainsamlingssystem Diamant
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110634:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelUnderhåll/support/reservdelar central koncentratanläggning Cecon 3000
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110634:Lot:3