2. Förfarande
Förfarande
Titel: Extern remiss Hemhemodialysbehandling som funktion
Beskrivning: Koncerninköp i Västra Götalandsregionen planerar för en eventuellt kommande upphandling av Hemhemodialysbehandling som funktion och inbjuder intressenter att inkomma med synpunkter på ett utkast till Upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: RS 2025-01067
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33181000 Dialysapparater
Ytterligare klassificering (cpv): 33181100 Apparatur för hemodialys, 33181200 Dialysfilter, 33181500 Förbrukningsartiklar för vård av njursjuka, 33181510 Njurdialysvätska, 33181520 Förbrukningsartiklar för njurdialys, 85141211 Dialys i hemmet