411551-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Kemiska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flockuleringsmedel
Referensnummer: 23/4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Vår förfrågan avser flockuleringsmedel (katjonpolymerer för slamavvattning och mekanisk förtjockning samt anjonpolymerer för vattenbehandling) till vårt avloppsreningsverk.
Gryaab har för avsikt att teckna ramavtal för löpande leveranser under 48 månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen