Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital skyltning
Referensnummer: NM2023/252
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212500 Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation och multimedia
II.1.4.
Kort beskrivning
NY UPPHANDLING AV DIGITAL SKYLTNING, DNR NM2023/252.
Upphandlingen omfattar köp av ca 40–50 digitala skärmar och nyttjanderätt till ett Content Management System (CMS) för skapande och publicering av media. Vidare inkluderar Tjänsten leverans och installation av de digitala skyltarna samt drift, support och övervakning på såväl hårdvara som mjukvara. NM önskar att implementeringsprojektet sker under hösten 2023, och med önskad driftsättning enligt överenskommelse.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30231300 Bildskärmar, 30231310 Platta bildskärmar, 32552200 Bildskärmsenheter, 34928470 Skyltning, 34928472 Skyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen