Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HR-system
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser HR-system som tjänst ("SaaS"). Upphandlingen samordnas av Östra Göinge kommun för Osby kommun och Östra Göinge kommun. Upphandlande myndigheter avser teckna avtal var för sig med driftstart 1.4.2020 och för en tid fram t.o.m. 31.3.2025 med möjlighet till förlängning i upp till nio (9) år fördelat på tre (3) stycken treårsperioder. Detta är det sista steget i upphandlingsförfarandet. Ni inbjuds härmed att lämna slutgiltigt anbud i denna upphandling.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen