Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färska grönsaker, frukt, bearbetade produkter, potatis och ekologiska ägg
Referensnummer: 17/121
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsbacka kommun inbjuder er härmed att inkomma med anbud som syftar till att teckna avtal om köp av färska grönsaker, frukt, bearbetade produkter, potatis och ekologiska ägg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03142500 Ägg, 15310000 Potatis och potatisprodukter, 15331100 Färska eller frysta grönsaker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen