Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem - Begagnade fordon
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144510 Fordon för avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynamiskt inköpssystem för upphandling av begagnade fordon avsedda för användning vid utförande av tjänster kopplat till avfallshantering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144510 Fordon för avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen