411657-2019 - ÄndringSverige-Vänersborg: Kommunikationsnät
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-tjänst - Datakommunikationstjänster
Referensnummer: RS 2018-04607
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32412000 Kommunikationsnät
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Datakommunikationstjänster för att tillgodose VGRs och angivna bolags behov av tillförlitliga, robusta, flexibla, skalbara och kostnadseffektiva tjänster inom området. Dessa Datakommunikationstjänster ska bidraga till en säker och stabil IT-infrastruktur och samtidigt skapar en långsiktigt och hållbar IT-miljö för VGR.