411718-2019 - ÄndringSverige-Norrköping: Städning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fastighetsstädning Hageby/Porten
Referensnummer: Unr 5/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar all fastighetsstädning (med tillhörande arbetsuppgifter som t.ex. fönsterputs, maskinell golvvård m.m.) av:
— Trapphus med tillhörande entréer, hissar, allmänna utrymmen som t.ex. tvättstugor mm,
— Områdeskontor beläget i området Norra Hageby, Vrinnevigatan 14,
— Portalen