Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Solcellskomprimerande skräpkorgar
Referensnummer: T2021-01162
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 09331200 Solcellsmoduler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar beställarens behov av nya solcellskomprimerande skräpkorgar inklusive licens för mjukvara/systemstöd/kommunikation per skräpkorg i åtta (8) år från det att skräpkorgen levererats, monterats och driftsatts eller så länge skräpkorgen är i drift (licenstid). Leverantörens åtagande ska även omfatta tjänster för support och anpassning av systemstöd under hela licenstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 28 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 09331200 Solcellsmoduler, 34928480 Soptunnor och papperskorgar, 44616200 Avfallstunnor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen