Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontorsmaterial, skolmaterial och kopieringspapper
Referensnummer: UH-2021-12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö kommun önskar köpa in kontorsmaterial, skolmaterial och kopieringspapper.
Upphandlingen är indelad i två anbudsområde.
Anbudsområde 1: Kontors- och skolmaterial
Anbudsområde 2: Kopieringspapper
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 22 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30192000 Kontorsmateriel, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel, 30197000 Mindre kontorsartiklar, 30197640 Självkopierande eller övrigt kopieringspapper, 30197643 Kopieringspapper, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvolymen för Kontors- och skolmaterial är 16 000 000.
Takvolymen för Kopieringspapper är 6 000 000.
Del nr: 2